• Deň Zeme v ŠKD

• V piatok 3.5.2024, pri príležitosti Dňa Zeme,  sme sa na našej škole venovali aktivitám zameraným na ochranu prírody. Dopoludnia žiaci čistili obec a popoludní sme v ŠKD sadili bylinky. S deťmi sme sa porozprávali, aké dôležité sú rastlinky pre náš životný priestor. Čo všetko pre nás naša príroda znamená a ako je dôležité prírode pomáhať. Tiež sme sa rozprávali o konkrétnych bylinkách, ktoré sme potom spoločne sadili. Deti si vyrobili  kvetináče, zasadili  žeruchu, kapucínku, pažítku a na ozdobu farebné lobelky. Vyrobené kvetináče s chutnými bylinkami si budú môcť  na konci školského roku zobrať na pamiatku domov.

• Deň Zeme 2024

• Deň Zeme sme pracovne oslávili dňa 3. 5. 2024. Žiaci zo všetkých ročníkov sa zúčastnili na čistení blízkeho okolia v Dolnej Tižine i vybraných úsekov obce Stráža. Starších žiakov okrem pani učiteliek sprevádzali a usmerňovali i pracovníci zo Správy NP Malá Fatra. Pre všetkých žiakov priniesli pracovné rukavice, vrecia i debničky s ovocím. Vyzbierali množstvo vriec s odpadom, ktoré do prírody nepatria. Naši žiaci svojím malým detským činom prispeli k veľkému kroku, aby si všetci uvedomili, aké dôležité je starať sa o našu planétu, ktorá nám poskytuje všetko potrebné pre našu existenciu.

• Technická  olympiáda – celoslovenské  kolo
          • Technická olympiáda – celoslovenské kolo

• Technická olympiáda  -  celoslovenské kolo sa uskutočnilo v Banskej Bystrici v termíne 26.4.2024. Súťaž prebiehala v priestoroch Univerzity Mateja Bela -  Fakulta prírodných vied , Katedra techniky a technológií. Naše družstvo zvíťazilo v krajskom   kole  v kategórií  A ,  tak naša dvojica v zložení žiakov Tomáš Ždánsky z  9. triedy a Viliam Hodoň z 8. triedy postúpila do celoslovenského kola. Po zahájení celoslovenskej  súťaže  prebiehala najskôr teoretická časť - formou testu. Po ukončení testu sa žiaci presunuli do školských dielní , kde bola pripravená praktická časť. Tam všetky súťažné družstvá dostali zadanie dreveného výrobku spolu s elektrickým obvodom, výrobok bol v závere  vyhodnotený súťažnou  komisiou. Naša dvojica sa stala úspešnými riešiteľmi  a získala veľmi pekné , no nešťastné 4. miesto. Gratulujeme našim súťažiacim za úspešnú reprezentáciu školy na celoslovenskom  kole v  technickej olympiáde.

• Slávik Slovenska 2024

• 2. mája  2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Tento rok bolo veľké zastúpenie najmä v prvej kategórii – ročníky 1. až 3.. Spolu sa súťaže zúčastnilo 23 žiakov a veru porota, ktorú tvorili pani učiteľky z ročníkov 1. – 4. mala ťažké rozhodovanie. Speváci na prvých troch miestach boli odmenení diplomami a cenami, ostatní súťažiaci získali čestné uznanie a všetci aj drobnú sladkosť. Všetkým srdečne blahoželáme. Tohtoročná účasť nás opäť utvrdila v tom, že láska k ľudovej piesni je v našich deťoch hlboko zakorenená.

Výsledky školského kola:

I. kategória (roč. 1. – 3.)

1. miesto: Hanka Trizuliaková (2. trieda)

2. miesto: Sárka Mičová (3. trieda) a Alicka Maťková (3. trieda)

3. miesto: Šarlotka Ďurišová (2. trieda) a Anička Zákopčanová (1. trieda)

II. kategória (roč. 4. – 6.)

1. miesto: Alžbetka Kňazeová(4. B trieda)

2. miesto: Dominika Buchtová (4. B trieda) a Mirko Bačinský (6. trieda)

3. miesto: Rebeka Kulihová (4. A trieda) a Stelka Zákopčanová (5. trieda)

III. kategória (roč. 7. – 9.)

1. miesto: Janka Kvočková (8. trieda)